Udostępnij na twitter.com Udostępnij na facebook.com

Informacje techniczne

Produkcja siatki cięto ciągnionej

Technologia produkcji siatek polega na nacinaniu i jednoczesnym rozciąganiu blachy, w wyniku czego z 1m2 blachy powstaje bezodpadowo wielokrotnie większa ilość siatki o płynnie ustawialnych parametrach takich jak rozciągnięcie, sztywność i elastyczność.

 

Budowa oczka siatki cięto ciągnionej

Budowa oczka siatki cięto ciągnionej

L — szerokość oczka

Lw — szerokość wewnętrzna oczka

S — długość oczka

Sw — długość wewnętrzna oczka

M — szerokość mostka

G — grubość materiału wsadowego

 

Powierzchnia siatki cięto ciągnionej

Podczas produkcji siatka nabiera przestrzennego kształtu, ma tzw. powierzchnię kotwiczną. Dzięki temu siatka jest sztywniejsza i ma unikalny charakter wizualny. Standardowo grubość siatki po przerobie można określić jako 1,7 x M. Grubość rzeczywista siatki może być płynnie regulowana.

W niektórych przypadkach niemożliwe jest zastosowanie siatki o powierzchni kotwicznej, dlatego oferujemy również walcowanie siatki. Proces polega na spłaszczeniu siatki do grubości materiału.

 

Obróbka końcowa siatki cięto ciągnionej

Oferowane wyroby dostarczamy w postaci zwojów o określonej długości i szerokości lub pocięte na arkusze według wytycznych odbiorcy. Dodatkowo dzięki wysoce wykwalifikowanej załodze narzędziowni możemy wykonać wykrojniki do wycinania skomplikowanych kształtów.

 

Malowanie siatki cięto ciągnionej

Ze względu na specyfikę siatki cięto ciągnionej szczególnie polecamy malowanie proszkowe. Technologia malowania proszkowego pozbawia siatkę zadziorów i ostrych krawędzi oczek jednocześnie nie wpływając na parametry techniczne. Oczywiście malowanie na mokro jest również dopuszczalne.

 

Cynkowanie siatki cięto ciągnionej

Cynkowanie ogniowe siatki zalecamy od rozmiaru oczka 20 x 12 z blachy o grubości min.≠1. Dodatkowo ze względu na wysoką temperaturę kąpieli cynkowej polecamy, aby lżejsze/cieńsze siatki nie były cynkowane razem z konstrukcją, ponieważ naciągnięta siatka mogłaby ulec deformacji.

 

Transport siatki cięto ciągnionej

Ze względu na ograniczenie kosztów transportu oraz charakter wyrobu proponujemy wysyłkę siatki w formie zrolowanej. Siatka jest specjalnie przygotowywana do wysyłki, przechodząc przez prostowarkę jest zwijana a następnie odpowiednio pakowana, dzięki tym zabiegom siatka po rozwinięciu nie będzie się odkształcać czy samoczynnie zwijać.

Oczywiście niektóre siatki można wysłać jedynie w formie płaskiej, wtedy siatki układane są w stos na drewnianych paletach.

Towar dostarczamy spedycją lub własnym transportem.